Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

14 listopada, Dzień Solidarności z Libanem

Plan obchodów

14. listopada już po raz trzynasty obchodzony będzie w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Został on ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Krajem, na który PKWP chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban.

Z tej okazji w dniach 10-14 listopada gości w Polsce JE Georges Bacouni, melchicki arcybiskup Bejrutu i Dżubajl (Jbeil), który odwiedzi Warszawę, Jasną Górę, Kraków i Poznań.

W piątek 10 listopada o godz. 18:15 abp Georges Bacouni oraz ks. prof. Waldemar Cisło będą gośćmi audycji „Rozmowy niedokończone” w Radio Maryja i TV Trwam.

W czwartek 11 listopada o godz. 18:00 abp George Bacouni wygłosi homilię podczas Mszy świętej z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Charbela w parafii św. Karola Boromeusza, ul. Kadetów 33, Warszawa-Wawer.

W sobotę 13 listopada nasz Gość weźmie udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 na Jasnej Górze w Częstochowie.

W niedzielę 14 listopada o godz. 7:00 abp Georges Bacouni będzie celebrował Mszę św. w Krakowie – Łagiewnikach (transmitowana przez TVP), gdzie wygłosi też homilię.

W niedzielę 14 listopada w katedrze w Poznaniu Mszę św. o godz. 15:30 koncelebrować będą Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki oraz abp Georges Bacouni, podczas której libański biskup wygłosił homilię.

Po mszy św. w godz. 16:45 - 17:30 zapraszamy na briefing prasowy w Laboratorium Wiary im. Jana Pawła II, ul. Ostrów Tumski 17 z udziałem abp. Georgesa Bacouniego.

Więcej informacji o sytuacji w Libanie można znaleźć tu:

https://pkwp.org/xiii-dszkp-liban-2021

Polecamy też film dokumentalny o Libanie "Siedem sekund":


Liban - Plakat

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW