Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

modlmy_sieCzuwanie Modlitewne Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Nasi prześladowani Siostry i Bracia są elitą Kościoła. Solidarność z nimi jest sprawą honoru.

( o. Werenfried van Straaten )

Czuwania modlitewne, są formą utrzymania stałej modlitwy za cierpiący Kościół oraz poszukiwaniem ciągle nowych osób, które podejmą się modlitwy za prześladowany Kościół. Patronem tej modlitwy Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uczyniło bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.Ten polski ksiądz i męczennik, tak ważny dla naszej ojczyzny, pomaga pamiętać nam, o tych wszystkich chrześcijanach, którzy z powodu wiary w Chrystusa doświadczają przemocy.

Czuwania Modlitewne odbywają się raz w miesiącu. Są to spotkania, na których przedstawiana jest sytuacja chrześcijan w konkretnym miejscu i prowadzona jest modlitwa w ich intencji. Spotkania pomagają budzić świadomość w każdym z nas, o dramatycznym położeniu chrześcijan w licznych krajach na całym świecie. Czuwania, maja w każdym z nas budzić wrażliwość na sprawę łamania wolności religijnej, a także zapalić działania, by przyjść prześladowanym chrześcijanom z pomocą.

Dzięki takim spotkaniom, krzyk prześladowanych braci w wierze przestaje być niemy, a ich los staje się znany coraz szerzej. Każdy, kto włącza się w modlitwę za prześladowany Kościół, staje się głosem tych, którzy głosu nie mają.

Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć prowadzenie Czuwań Modlitewnych w intencji prześladowanych chrześcijan prosimy o kontakt: czuwaniamodlitewne@pkwp.org

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW