Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Kielce dla SyriiW Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tys. osób, w tym ponad 20 tys. dzieci. To właśnie dzieci cierpią najbardziej. Trauma, której doświadczają każe im coraz częściej patrzeć w przyszłość jedynie przez pryzmat przemocy. W swym krótkim życiu nie zaznały niczego poza stratą, chorobami, cierpieniem, głodem.

Inauguracja Akcji: 28 maja br. rusza Kampania Społeczna „Kielce dla Syrii”, której inicjatorem jest Pan Prezydent Wojciech Lubawski. Podpisanie Deklaracji przez P. Prezydenta i ks. Biskupa oraz Porozumienia o współpracy.

Czas trwania Akcji: do końca września 2018 r. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych, aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc.

Cel Akcji: zebranie minimum 400 tysięcy złotych. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc!

Kielce dla SyriiZebrane środki przeznaczone zostaną na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomoc edukacyjną dla syryjskich dzieci i młodzieży – ofiar wojny. Zapewnienie dzieciom dotkniętym skutkami wojennej traumy wyjazdu na kolonie daje im szansę nie tylko wytchnienia, odpoczynku z dala od huku bomb i wystrzałów, lecz również uzyskania specjalistycznego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego w leczeniu ukrytych ran.

Jak możesz pomóc

Włączając się w akcje organizowane przez organizatorów, uczestnicząc w piknikach i festynach.

BOŚ o/Warszawa
25 1540 1287 2216 7752 4806 0001 z dopiskiem “Kielce dla Syrii”

Wyślij SMS 72405 o treści RATUJE

Koszt 2,00 zł + VAT (2,46 zł brutto)

Ambasadorzy Akcji

Sławomir SzmalSławomir Szmal, znany kielecki sportowiec – bramkarz PGE VIVE Kielce.

legenda kadry szczypiornistów, goldkiper i jednocześnie trener bramkarzy PGE Vive Kielce. Gwiazda reprezentacji Polski, najlepszy piłkarz ręczny świata z 2009 roku. Do jego największych sukcesów należą: wicemistrzostwo świata z 2007 roku oraz zdobycie brązowego medalu MŚ dwa lata później. Został też wybrany do Drużyny Gwiazd Mistrzostw Europy. Ma na swoim koncie ponad 200 występów w narodowych barwach. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Był gwiazdą najlepszej ligi świata piłkarzy ręcznych - Bundesligi, gdzie reprezentował dwa kluby: TuS Nettelstedt-Lübbecke oraz Rhein-Neckar Löwen.

Jego dewizą życiową jest powiedzenie „Nigdy nie mów nigdy”.

Kieleckie pięcioraczkiKieleckie pięcioraczki: Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami

Miłość to dar i łaska to naturalna potrzeba ludzkiej natury to fundament naszego Świata, źródło życia z którego czerpiemy siły na kolejne dni ! Nasza krótka rodzinna historia, bo zaledwie dziesięcioletnia, rozpoczęła się 5 kwietnia 2008 roku o godzinie 9.37, kiedy to w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w 26 tygodniu ciąży przyszły na świat nasze ukochane córeczki: Julia, Maja, Karolinka, Natalka i Oliwka z wagami urodzeniowymi od 570 do 850 gram. Pierwsze miesiące życia nasze pociechy spędziły w inkubatorach walcząc o nie każdego dnia. Był to czas najgorszy w naszej historii. Dzięki nieustającej wierze i ciężkiej pracy dotrwaliśmy w zdrowiu do dzisiejszych dni. Nasze pociechy są pierwszymi w Polsce i drugimi na świecie pięcioraczkami jednakowej płci, a narodziny pięcioraczków to sytuacja, która statystycznie zdarza się raz na 52 miliony narodzin. Dlatego my jako rodzice czujemy się wyróżnieni zadaniem jakie postawiło przed nami życie. Choć wychowanie piątki dzieci w tym samym wieku to nie lada wyzwanie, praca 24 godziny na dobę, która eksploatuje nieustannie, to jednak trud i wysiłek włożony w odchowanie rekompensuje dziecięcy uśmiech, który zawsze jest szczery i pełen wdzięku.

Jako rodzice piątki dzieci zdajemy sobie sprawę jak ważna jest wrażliwość i empatia ludzka, dlatego z wielką satysfakcją przyjęliśmy zaproszenie Prezydenta Miasta Kielce do włączenia się w akcję „Kielce dla Syrii” jako ambasadorzy tego wydarzenia.

Szanowni Państwo aby dowiedzieć się więcej o naszej nietuzinkowej rodzinie zapraszamy do naszych mediów społecznościowych jak i na nasze strony internetowe (www.kieleckiepiecioraczki.pl, www.piecioraczki.eu)

OstrowskiMariusz Ostrowski – kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

Wszechstronnie utalentowany – potrafi się odnaleźć w każdej konwencji. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu. Już w trakcie studiów grał Kordiana w Teatrze Polskim w Szczecinie. Za tytułową rolę w dyplomie aktorskim w sztuce „Swidrygałow” reżyserowanej przez Janusza Gajosa otrzymał nagrodę im. Teresy Nawrot na Festiwalu Szkół Teatralnych. Po ukończeniu studiów zaczął pracę w Teatrze im. S. Jaracza i pracuje w nim do dziś. Aktor związany jest z wieloma teatrami w kraju m.in.: z Teatrem Polskim w Szczecinie (główne role Kordian, Cień, Mackie Majcher „Opera za trzy grosze"), Teatrem Muzycznym we Wrocławiu (główna rola: Frankenstein), Teatrem Studio w Warszawie (spektakl "Freddie"). Zagrał w kilkunastu filmach, serialach i teatrach telewizyjnych m. in.: „Jestem Twój” M. Grzegorzka, „Ziarnie prawdy” Borysa Lankosza, „Ich czworo” Marcina Wrony, „Paradoksie” Grega Zglińskiego, „Czasie honoru” Michała Rosy, „Komisarzu Alexie”. Obecnie wykłada na Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktor uwielbia adrenalinę. Po pracy jeździ na motocyklu, skacze ze spadochronem, żegluje i jeździ konno.

Angażuje się w wiele akcji charytatywnych. W 2014 roku nagrał audiobooka na podstawie opowiadania „Michał i tajemnicze wrota autorstwa” Patrycji Dąbrowskiej w ramach akcji „Świąteczne BajkoCzytaki” projektu edukacyjnego AudioCzytaki.

W 2017 roku brał udział w ósmej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wygraną z trzeciego odcinka przekazał Fundacji „Zdążyć z pomocą” na rzecz chorej dziewczynki.

fot. Tatiana Jachyra

W dniu 28 maja o godzinie 13.00 w sali Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Kielce Biskup Kielecki oraz Prezydent Miasta Kielce wystosują Apel o wsparcie Akcji do mieszkańców Kielc oraz przedstawicieli różnych środowisk – władz, uczelni, szkół, przedsiębiorców, instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, ks. dr hab. Waldemar Cisło, prof. UKSW – reprezentujący papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. dr Stanisław Słowik – działający w imieniu Diecezji Kieleckiej oraz prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak – rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i prof. dr hab. Inż. Wiesław Trąmpczyński - rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach podpiszą wspólne porozumienie współpracy w zakresie organizowania pomocy materialnej dla ofiar wojny w Syrii oraz propagowania idei pokoju w świecie i unikania przemocy.

Treść deklaracji

Partnerzy

Organizatorzy

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie
Caritas Diecezji Kieleckiej
Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Politechnika Świętokrzyska

Patronat honorowy

JE Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej
Beata Kempa, minister – członek Rady Ministrów
Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski

Patronaty medialne: TVP3 Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce


Prosimy
o dar serca
i wsparcie
projektu

Dokonaj płatności on-line

Korzystając z serwisu Dotpay S.A. przekaż ofiarę na wybraną kampanię.

Pomóż teraz

Adres Naszego konta bankowego

BOŚ BP o/ Warszawa
25 1540 1287 2216 7752 4806 0001

Prosimy o wpłaty z dopiskiem "Kielce dla Syrii"
Zostałeś zapisany pomyślnie do naszego newslettera
Uzupełnij puste pole!
Podany adres email jest już na liście.
  • Parlamentarny zespół ochrony chrześcijan w świecie

    Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowią niepolityczną grupę, zainteresowaną problematyką prześladowań chrześcijan na świecie. Celem powołania Zespołu jest bieżące monitorowanie sytuacji prześladowanych chrześcijan na świecie oraz - w miarę możliwości - przeciwdziałanie temu zjawisku.

    Kid

Dane kontaktowe

Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Sekcja Polska
ul. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa
tel./fax.: +48 22 845 17 09
email: info@pkwp.org
godziny otwarcia: 8.00 - 16.00 od pn. do pt.

Biuro Regionalne w Krakowie
ul. Stradomska 6, 31-058 Kraków
tel.: +48 512 194 534
email: biuro.krakow@pkwp.org
godziny otwarcia:
10.00 - 17.00 od pn. do pt.
10.00 - 14.00 w sob.

Biuro Regionalne w Poznaniu
ul. Szewska 18, 61-760 Poznań
tel.: +48 61 881 88 19
email: biuro.poznan@pkwp.org
godziny otwarcia: 9.00 - 17.00 od pn. do pt.

Konta złotówkowe:
ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Konta walutowe:
Euro EUR
PL 47 1050 1025 1000 0023 4085 9988
SWIFT: INGBPLPW

Dolary USD
PL 25 1050 1025 1000 0090 7713 6449
SWIFT: INGBPLPW

Nr konta dla zamówień:
ING Bank Śląski o/Warszawa
81 1050 1025 1000 0090 6233 6830

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Partnerzy:

Code & Design: REBORN

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW