Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wakacje od wojnyRozpoczynamy czas wakacji. Inaczej ten czas wygląda w Syrii, w której od 9 lat trwa wojna. W ciągu ostatnich 8 lat wojny dzieci nie miały normalnego dzieciństwa, ponieważ zostały pozbawione nie tylko podstaw prostego życia, ale także tego, co jest konieczne dla ich edukacji i rozwoju wiary i życia duchowego. Dlatego te programy duszpasterskie mają kilka aspektów: duchowy, duszpasterski, społeczny i humanitarny. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie, jak w poprzednich latach pomóc dzieciom i młodzieży otrzymać choćby namiastkę wakacji realizując trzy projekty: dwa w Aleppo oraz trzeci w Homs.

Dlatego te programy duszpasterskie mają kilka aspektów: duchowy, duszpasterski, społeczny i humanitarny. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie, jak w poprzednich latach pomóc dzieciom i młodzieży otrzymać choćby namiastkę wakacji realizując trzy projekty: dwa w Aleppo oraz trzeci w Homs.

  • Wakacje od wojny - SyriaRuch Młodzieżowy Aleppo (MJO) poświęcony jest służbie bliźnim, a zwłaszcza młodzieży. Ruch planuje zorganizowanie letnich spotkań poza Aleppo (w kilku klasztorach) dla różnych grup wiekowych, aby pomóc rozwijać ich życie duchowe poprzez praktykę modlitwy i komunii z Kościołem. Te obozy letnie mają pomóc osobom. Koszt tego projektu to 25 800 Euro (7,5 Euro na osobę).

  • „Obudź się ... Bóg jest z nami”. Takie jest hasło, które maronicka parafia w Aleppo wybrała dla swoich programów duszpasterskich na rok 2019. Po 2 latach pracy duszpasterskiej, w sytuacji względnego pokoju w Aleppo, parafia chce nadal wzmacniać wiarę swoich wiernych. Projekt dotyczy wakacyjnej opieki duszpasterskiej nad dziećmi (poniżej 16 lat). Przez cały rok, poprzez różne działania i obozy, Kościół maronicki dąży do umożliwienia dzieciom ożywienia ich życia duchowego w bliskości z Kościołem, oraz życia we wspólnocie, by wzmocnić więzi ze swoim krajem. Zapewnione dzieciom w trakcie wakacji wsparcie psychologiczne i duchowe ma pomóc im odnaleźć siebie w obliczu trudnych wspomnień i doświadczeń. Koszt tych wakacyjnych działań to 30 000 Euro (7,5 Euro na osobę).


  • Wakacje od wojny - SyriaGrecko – Melchicka diecezja w Homs jest bardzo aktywna na polu duszpasterskim. W tym roku planuje zorganizować kilka obozów dla ponad 4000 dzieci. Ten projekt pomoże dzieciom i młodzieży pogłębić wiarę i uleczyć rany spowodowane długotrwałym narażeniem na traumę wojny. Koszt tego projektu to 30 000 Euro (7,5 Euro na osobę).
Licznik

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW