Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych RP zrealizowało projekt odbudowy i wyposażenia szkoły podstawowej w Iribie. Szkoła została zdewastowana przez rebeliantów z Sudanu i bojówki działające w celu obalenia władzy prezydenta Idrissa Déby.

Do szkoły uczęszcza 852 dzieci, według danych Inspektoratu Nauki i Pedagogiki w Czadzie. Czas na realizację projektu był bardzo krótki ponieważ rok szkolny w Czadzie rozpoczynał się 1 października, a projekt był rozpoczęty w lipcu. Stan szkoły w lipcu nie pozwał na edukację dzieci. Brakowało niemal wszystkiego. Oprócz zniszczeń wojennych problemem była, przede wszystkim, ogromna bieda na Czarnym Lądzie.

Dzięki pomocy Darczyńców udało nam się zrealizować ten projekt poprzez wsparcie finansowe, a także dary rzeczowe.

Włączenie się Darczyńców do powyższego projektu na rzecz dzieci ze szkoły podstawowej w Czadzie zagwarantowało już na początku rozpoczynającej się misji Wojska Polskiego w Czadzie (15 września 2008 r.) pozytywne relacje z miejscową ludnością, jak i władzami lokalnymi oraz ułatwiło współpracę w kwestii bezpieczeństwa w rejonie odpowiedzialności polskich wojsk.

Certyfikat potwierdzający porozumienie między DOSZ a PKWP

Sprawozdanie z kampanii

Podziękowanie Dowództwa Operacyjnego

Nasze projekty dla Czadu

Biblia dla dzieci „Bóg przemawia do swoich dzieci" jest w Afryce owocnym narzędziem nie tylko dla młodych ludzi, dzieci, młodzieży, ale dla całych rodzin w głoszeniu Dobrej Nowiny. W ciągu 10 lat we wszystkich siedmiu diecezjach Czadu rozdano 14.000 kolorowych Biblii po francusku. Dla wielu dzieci ta mała książeczka spełnia funkcje nie tylko jako narzędzie ewangelizacyjne, ale również jako elementarz używany w szkołach. Siostra Paulina z miasta Kelo napisała, że pomimo wielkich chęci do nauki, dyspozycji czasowych ani nauczyciele ani dzieci nie mogli się efektywnie uczyć religii ponieważ nie posiadali Biblii. W związku z czym siostra poprosiła nas o wysłanie niezbędnych egzemplarzy.

Siostra Francoise Colon z diecezji Mondou z kolei napisała, że jako młoda siostra zakonna pracuje od pięciu lat na misji w Czadzie wśród dzieci i dorosłych we wsiach oddalonych od stolicy. Często ludzie proszą o Biblię, ale nie ma wystarczającej ilości sztuk, by sprostać wszystkim prośbom.

W Czadzie nie ma też wielu kapłanów. Misje ewangelizacyjną pełnią świeccy misjonarze, a to wymaga dobrego przygotowania i wykształcenia. W pracy pastoralnej pomaga katechizm „Ja wierzę", dotychczas do Czadu wysłaliśmy 3600 egzemplarzy.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW