Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Siostra Annie Demerijan z Aleppo mówiła, że bez Polaków setki albo tysiące Syryjczyków umarłoby z głodu. Chcemy ratować kolejnych! Po 12 latach wojny poniżej granicy ubóstwa żyje 90 proc. mieszkańców kraju. Ich dramat pogłębiło trzęsienie ziemi.

Solidarni z Syrią, trwa zbiórka

Żyją w namiotach. W trakcie wstrząsów domy wielu z nich rozsypały się jak domek z kart. W samym Aleppo runęło około 60 budynków. Setki kolejnych można jedynie zrównać z ziemią, bo nie nadadzą się już do zamieszkania. Na ucieczkę zdecydowali się jednak także ci, których domy wciąż stoją. Wygrało przerażenie. Noc, w którą przyszło trzęsienie ziemi, pozostawiła głębokie rany. Lęk pozwala zasnąć tylko w namiocie. Nie ma wtedy obaw, że ściany runą na głowę.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Syria”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Syria płacze! Codzienność jej mieszkańców przypomina walkę o przetrwanie. Bezrobocie jest powszechne. Towarzyszy mu głód i bieda. Ci, którzy najbardziej ucierpieli przez wojnę i trzęsienie ziemi, nie mają nawet na czym ugotować posiłku. Gdy otrzymują ryż, całą noc moczą go w wodzie, by był choć odrobinę miękki. Dorośli są w stanie się przyzwyczaić. Widzieli już wiele. Ostrzały, wybuchy, śmierć. Ale dla dzieci codzienność staje się nie do zniesienia.

Solidarniz Syrią, trwa zbiórka

Wieziemy im pomoc! Zbiórka, jaką Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, rozpoczęło w reakcji na trzęsienie ziemi, pozwoliła przekazać syryjskim dzieciom tysiące ubrań i mleko w proszku. Wsparcie, jakiego udzieliła Fundacja Przyjaciel Misji, umożliwiło przewiezienie do Syrii 70 ton pomocy humanitarnej: żywności, ubrań, pościeli, ręczników i środków higieny. Kontynuujemy wsparcie!

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Syria”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz


Więcej informacji o pomocy dla Syrii:

https://pkwp.org/newsy/70_ton_darow_polska_pomoc_jest_juz_w_aleppo

https://pkwp.org/newsy/12_lat_wojny_w_syrii_ks_prof_cislo_pomoc_z_polski_ratuje_zycie

https://pkwp.org/newsy/mleko_dla_aleppo_pkwp_blisko_syryjczykow

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW