Puchar świata „IM”
14 cze 2018Wchodzimy w XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które odbędą się w Rosji . Są to wyjątkowe wydarzenia sportowe, ponieważ odbędą się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, którego gospodarzem jest państwo, które leży na dwóch kontynentach tzn. w Europie i w Azji. W turnieju biorą udział 32 reprezentacje krajów z 6 kontynentów świata . Łącznie w ramach mistrzostw zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach. W mundialu po raz pierwszy zagrają reprezentacje Islandii i Panamy. Finalista mistrzostw zakwalifikuje się do Pucharu Konfederacji 2021, który odbędzie się przed turniejem w Katarze w 2022 roku. Za oficjalną maskotkę mistrzostw uznano wilka Zabiwaka. To tyle o samym mundialu.
Od czasów starożytnych zawody sportowe mocno łączyły narody świata w geście pojednania. Symbolem współczesnego sportu stała się piłka nożna. Chyba każde dziecko na świecie próbowało swoich sił z piłką. Budziły się wtedy wielkie marzenia o karierze sportowej, albo zwyczajnie – był to czas spędzony w przyjaznym gronie i zdrowej rywalizacji. Do dziś zabawa z piłką nożną pozwala poczuć się beztroskim dzieckiem, szczególnie w tych miejscach na świecie, gdzie dzieciństwo zostało odebrane przez różne konflikty zbrojne i ubóstwo . A najmłodsi obywatele świata nie mogą normalnie przeżywać swojego beztroskiego okresu życia.
Stowarzyszenie papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera projekty o charakterze pastoralno-humanitarnym w ponad 140 krajach. Obecnie szczególnym miejscem jest Bliski Wschód, gdzie osierocone przez wojnę dzieci pozostawione są jedynie „ulicy”. Z pomocą przychodzi Kościół i konkretne parafie. Dlatego z całego serca zapraszamy do kampanii „Puchar Świata IM”. Zebrane środki przeznaczamy dla 2 850 syryjskich sierot, które nie ukończyły 10 roku życia. Twoja darowizna umożliwi terapię dzieci, które zostały dotknięte traumatycznym doświadczeniem wojny w Syrii. Ten projekt realizujemy w trzech syryjskich miastach: Aleppo, Tartus, Marmarita. Celem kampanii jest leczenie urazów psychologicznych, społecznych i kulturowych dzieci, oraz wzmacnianie przynależności kulturowej i regionalnej chrześcijańskich skautów.
Pomóżmy przywrócić IM dzieciństwo. Ten „mecz” wart jest życia!