Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie spośród wieli działań jakie prowadzi, realizuje duże projekty humanitarno-edukacyjne wzorem wielu projektów podejmowanych w licznych krajach europejskich. Obecnie realizujemy projekty skierowane do chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań, a na zamieszkałych przez nich terenach toczą się działania wojenne. Szczególnie dramatyczna sytuacja jest w Syrii. Odpowiadając na apel ofiar tej wojny, chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w tym kraju, zwłaszcza mieszkańcom Aleppo.

Dostrzegając naglącą potrzebę, rozpoczynamy kolejny projekt: „Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii”, którego celem będzie zakup i wyposażenie placówek oświatowych w niezbędne materiały edukacyjno-dydaktyczne. Oprócz pomocy humanitarnej, która zapewnia dostęp do podstawowych środków umożliwiających przeżycie, niezwykle istotne jest wsparcie ukierunkowane na rozwój dzieci. Zniszczenia jakie spowodowała wojna w Syrii, pozbawiły tysiące dzieci możliwości poznawania świata i rozwijania swojej osobowości. Stąd też zrodził się pomysł, aby w sposób mądry pomóc mieszkańcom tamtych terenów, poprzez doposażenie placówek oświatowo-dydaktycznych w niezbędne materiały. Taka forma pomocy jest istotna i konieczna, bowiem jest inwestycją długofalową. Dobrze wykształcone młode pokolenie, będzie w stanie lepiej odbudowywać swój kraj po zakończonych działaniach wojennych.

Chcielibyśmy wykorzystać do tego celu kreatywne klocki edukacyjne „Engino”. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o zapoznanie się z ofertą klocków i wsparcie naszej akcji, poprzez zakup nowatorskich na polskim rynku pomocy dydaktycznych. Zaletą tych klocków jest ich dydaktyczny charakter, który w zależności od zestawu, wprowadza dzieci w świat mechaniki i praw fizyki, a także zapoznaje z wybraną architekturą monumentalnych budowli na świecie. Włączając się w naszą akcję wesprzecie Państwo chrześcijańskie Dzieci w Syrii, a tym samym stworzymy wspólnie szczególną więź: pomost pomiędzy polskimi a syryjskimi dziećmi.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW