Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego wspólnie zorganizowali akcję Mazowsze dla Kaukazu - akcję pomocy humanitarnej ofiarom konfliktu zbrojnego na Kaukazie.

Ówczesna sytuacja mieszkańców tych terenów była tragiczna. Konflikt kosztował życie kilkaset osób, tysiące osób było rannych, a dziesiątki tysięcy straciło dach nad głową ponosząc przy tym znaczne straty materialne.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęciło Darczyńców do aktywnego podjęcia orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI, w którym zwrócił się z prośbą o trwanie w stałej modlitwie z cierpiącymi w tym regionie, a także użyczenie im niezbędnego wsparcia poprzez niesienie pomocy humanitarnej dla rannych i uchodźców.

Dary jakie otrzymaliśmy od naszych Darczyńców zostały przekazane na niezbędna pomoc dla wszystkich dotkniętych katastrofą wojny.

Wspólna kampania dała wsparcie ofiarom poszkodowanym w starciach wojennych, zabezpieczyliśmy ich podstawowe potrzeby oraz okazaliśmy solidarności z najbardziej potrzebującymi.

Codziennie w mediach oglądaliśmy obrazy wojny i nieszczęścia wielu rodzin żyjących na skraju nędzy, ukrywających się w piwnicach bez wody, żywności i lekarstw.

Ludzie dotknięci tragedią wojny poruszyli serca Darczyńców w Polsce. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, bezbronni i przerażeni ludzie w regionie wojny otrzymali choć trochę pocieszenia!

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW